Tafí del Valle 15.-17. 5. 2011

15. 5. 2011

Tafí del Valle je menší městečko uprostřed krásného údolí v nadmořské výšce zhruba 2100 m. n. m. Vzhledem k nadmořské výšce je zde citelně chladněji v porovnání s Tucumanem, ze kterého jsme vyrazili.

Po příjezdu na nádraží si bereme batohy na záda a vyrážíme směrem k centru.

Po cestě nás zastavuje jeden domorodec a nabízí nám ubytování v soukromí, kde bychom měli mít vlastní koupelnu i kuchyňku za méně peněz, než jsme bydleli dosud. Ubytování nám představuje domorodcova mamá. Snaží se nám vše důkladně španělsky vysvětlit. Snad jsme pochopili to důležité…

Odpoledne si ještě projdeme centrum městečka, přejdeme řeku

a dojdeme až k muzeu, které navštívíme až zítra. Cestou se k nám připojí tři toulaví psi, kteří nás všude doprovází a na každé křižovatce trpělivě čekají. Toulavých psů je v Argentině všude hodně, jsou to většinou velcí hafani, ale ještě jsme se nesetkali s tím, že by byli nějak agresivní. Máme pocit, že se snaží najít nové páníčky, ale nemáme už pro ně v batohu místo…

V podvečer se přes kopce do údolí převalují mraky a zakrývají tak pěkné výhledy. Snad bude zítra zase jasno, jako bylo dnes odpoledne.

Večer se jdeme zeptat našich domácích, jak si rozdělat oheň v kamnech. Až nyní pochopíme, že topné dřevo si musíme platit ze svého. Koupíme si tedy na tržnici pytel dřeva, což je množství tak akorát na dva večery. Dřevo je tu hodně drahé, stromy tady v okolí moc nerostou…

Naštěstí se nám podaří náš pokojík pěkně vytopit a teplo tu vydrží prakticky až do rána.

16. 5. 2011

Ráno po snídani vyrážíme do muzea „Capilla Jesuitica La Banda“, kam nás doprovází zase jiný hafík a kde nám průvodce po zaplacení vstupného podá výklad ve španělštině.

Bohužel z výkladu nic moc nemáme, takže si všímáme hlavně toho, co vidíme – nádoby na kosti po mrtvých, kapli, nábytek, který zde užíval místní jezuitský duchovní apod.

Po prohlídce se vydáváme na výlet údolím podél řeky vstříc přehradě a vesničce El Mollar.

Po cestě máme možnost sledovat skupinku místních domácích zvířat

a stáda volně se pohybujících koní, mul a mezků.

Ve vesničce El Mollar jsou soustředěny menhiry z okolních archeologických nalezišť na jednom vyhrazeném plácku, kde si je můžeme prohlédnout pěkně pohromadě.

Odtud se už unavení vracíme zpět do Tafí autobusem.

17. 5. 2011

Dnes dopoledne si vylezeme na nedaleký kopec s křížem, ze kterého je pěkný výhled na městečko Tafí

a okolní kopce i údolí.

Cestou nahoru potkáváme dvě francouzsky mluvící turistky, se kterými se následně potkáváme v dalším hostelu.

Odpoledne přejíždíme zhruba hodinu a půl do pidiměstečka Amaiche.