Rotorua 24.-25. 4. 2011

24. 4. 2011

Naše další cesta pokračuje do Rotoruy, kde se stačíme ubytovat v téměř vyprodaném kempu, přičemž ještě před tím si zajedeme pro benzín a na internet. Obchody s potravinami mají dnes zavřeno kvůli Velikonocům a zítra do 13 hodin také, tentokrát kvůli dni ANZAC. My ale ještě máme své zásoby, takže si v kempu usmažíme steak s hranolkama, až se ostatním kempařům sbíhají sliny 😉

25. 4. 2011

Na dnešní české velikonoční pondělí slaví Novozélanďané svátek ANZAC, tedy oslavy společné armády s Austrálií. Ačkoliv se alespoň podle rádia odehrávali četné vojenské přehlídky, počasí se dnes vůbec nepovedlo. Neustále prší, takže viditelnost je nulová a tím jsou i naše plány projet si poloostrov Coromandel neuskutečnitelné. Dle předpovědi se počasí ani zítra v této oblasti nezlepší, proto zde nebudeme čekat a rovnou vyrážíme na vychvalovaný sever severního ostrova.

Protože zároveň končí prodloužený víkend, silnice směr Auckland je hodně narvaná a v dopravní zácpě stojíme minimálně hodinu. Naštěstí se večer ve zdraví dostáváme včas do kempu u městečka Waipu. V kempu ve 21:00 zavírají, takže pak bychom si museli ubytování hledat kdo ví kde.

Navigovat v této části Nového Zélandu je dost náročné zejména díky faktu, že hodně názvů měst tu začíná na Wai (což znamená v překladu z maorštiny voda) – namátkově Waiterimu, Waimauku, Waioneke, Waiotemarama. Už dříve jsme projížděli přes Waihi, Wairakei, Waipukurau, Waipawa, Waikanae, jeskyně Waitomo nebo jsme se naopak vyhnuli Waiouru, Waitara, Waiuku.