Queenstown 11. 4. 2011

11. 4. 2011

Kvůli Laďky ulomenému zubu se náš program v Queenstownu změnil v hledání zubaře, přičemž u třetího (posledního ve městě) uspějeme. První dva by nás ošetřili během několika dní, ten třetí si na Laďku udělá čas během pěti minut a zub ošetří za 15 minut tak, že vypadá jako nový :-). Zubní ordinace je moderně vybavená, a aby se pacient při zubním zákroku příliš nenudil, je na stropě nad křeslem televize, kde se pouští rozptylující programy o adrenalinovém lyžování a životě velryb 🙂 (Kontakt na zubaře a také pohled na mapu, kde ho najdete)

Odpoledne si projdeme přístavní molo,

malé, ale rušné centrum turistického města a pak si zajdeme do parku, kde se mimo jiné hraje Frisbee golf. O tomto sportu slyšíme poprvé, ale hraje se stejně, jak by člověk čekal. Po parku je rozmístěno 18 jamek – košů, do kterých se hráč musí trefit létajícím talířem na pokud možno co nejmenší počet hodů.

Queenstown je po celý rok ideální základna pro turisty, protože v létě tu mají pro turistiku atraktivní hory, kdo preferuje vodu, může se vyřádit na jezeře a v zimě se zde všude okolo lyžuje.

Po jezeře Wakatipu u Queenstownu jezdí údajně poslední parník na uhlí na jižní polokouli.

Ti, kterým připadá plavba na parníku nudná, mohou zvolit projížďku na tolik oblíbených motorových člunech.

Vysoko nad městem se tyčí vyhlídková restaurace s překrásným výhledem (alespoň podle propagačních materiálů). Zvenku nám až zas tak pěkná nepřipadá, zato cesta k ní strmou lanovkou může stát za to. Zkrátka dalo by se tu několik dní vyřádit, my se ale raději s přibližujícím se večerem přesuneme do kempu na cestě vedoucí podél jezera směrem do Glenorchy.