Jezero Tekapo 31. 3. – 1. 4. 2011

31. 3. 2011

V informacích vesničky pojmenované „Jezero Tekapo“ nám doporučí podniknout oblíbený okružní trek podél jezera. Jezero má úžasnou modrou barvu, je čisté, ale na koupání kvůli teplotě max 12 stupňů nic moc.

Během treku vystoupáme na vrchol hory „John“, kde je výhodně postavená observatoř. To z toho důvodu, protože nad jezerem Tekapo je jen velmi málo zatažených dní. Také dnes je krásně jasno, jen vítr je docela intenzivní. Od observatoře je krásný výhled na všechny strany.

K večeru se zajdeme vykoupat do lázní s termální vodou, ze kterých je výhled na jezero a okolní hory

a pak už následuje přejezd do spartánského kempu, kde nám musí stačit suchý záchod ;-).

1. 4. 2011

Po probuzení se teprve seznamujeme s okolím našeho kempu.

Kempujeme přímo u jezera McGregor a nedaleko odtud je další jezero Alexandrina,

kolem kterého se na chvíli projdeme. Cesta je tu ale dost zarostlá a bez výhledů, proto se vrátíme k autu a přejedeme raději k jezeru Tekapo, kde vyrazíme na „Peninsula“ trek.

Na této procházce stepí vyplašíme spousty zajíců, kteří se tu na Zélandu přemnožili a ochránci původní přírody je tady nevidí rádi. Nám se hopsající ušáci líbí a obdivujeme, jak rychle jsou schopní vyskákat až na vrchol prudkého svahu, když před námi prchají do bezpečí. Po návratu si v autě sníme oběd a pak už vyrážíme směr nejvyšší hora Zélandu Aoraki Mount Cook.