White Beach (Puerto Galera) 6.-7. 2. 2011

6.2.2011

Dnes ráno vyrážíme busem od jednoho luxusního hotelu. Než stačíme do autobusu nastoupit, vidíme neuvěřitelné množství bělochů, většinou postarších proplešatělých pupkatých chlápků v doprovodu místních mladičkých žen, nebo spíš dívenek. Před hotelem se s nimi loučí a několik týpků si své holčičky dokonce bere s sebou na výlet. Busem jedeme zhruba 3 hodiny do přístavu, kde čekáme na naši loď, pak konečně nastupujeme, ale posádka lodi nás opustí a toho využijí žebráci na lodičkách, kteří připlují na svých kocábkách a z boku lodi požadují nějaký příspěvek. Po necelé půlhodině konečně vyrážíme na moře. Po zhruba 2 hodinách přijíždíme na White Beach. Po obědě seženeme ubytování a projdeme se po pláži. Na pláži jsou i surfaři, ale vlny tu prakticky nejsou.

Je tu pěkně, pláž je opravdu bílá a téměř prázdná, jen nad horami se tvoří mraky, ze kterých na nás chvílemi jemně mrholí.

7.2.2011

Dnes máme naprostou pohodičku na pláži. Voda je krásně průhledná a má úžasnou barvu. I když je slunce dost často za mraky, pěkně připaluje.

V místě je kromě ubytovacích možností přímo na pláži několik restaurací, barů a potápěčských agentur. U oběda i u večeře slyšíme češtinu – opět jsou tu skupinky Čechů 🙂