Udaipur 22. 10. 2010

Město Udaipur možná znáte a ani to nevíte. Natáčely se zde scény z jedné bondovky (s názvem v anglickém originále Octopussy, česky tedy zřejmě Chobotnice). Některé restaurace jsou tak od té doby „postižené“ tím, že večer co večer pouští tento film novým turistům k večeři. Musím ale uznat, že si filmaři vybrali opravdu krásné město. Opět tu máme maharádžův palác, který jsme navštívili, klikaté indické uličky, krásné jezero, na kterém jsou další paláce – z jednoho je dnes hotel.

palác v Udaipuru

K hotelu se dá dostat pouze po vodě…

V paláci, který má být největší v Radžastánu, máme možnost si prohlédnout kromě rutinní výzdoby – šavle, pistole, děla, také krásné komnaty a výhledy na jezero.

Pro školáky je větší atrakce než palác naše přítomnost.

Mozaika jak z Keramiky Horní Bříza

Mozaika jak z Keramiky Horní Bříza

Když se setmí, jsou výhledy opět dech beroucí, bohužel palác je osvětlen jen do 19. hodiny, pak se zhasne. Překvapilo nás to uprostřed focení, takže fotografie není 100% 🙁

Postupně přestáváme vnímat to, že jsme uprostřed cizí země, kde je dost věcí úplně jinak než u nás. Krávy na silnici, pro Evropana netradiční oblečení místních, neustálé smlouvání o všem, přesto je tu celkově velmi levno, i když hodně závisí právě na umění smlouvat, šílená doprava, místní nás pořád okukují apod.