Cusco 2.-3. 8. 2011

2. 8. 2011

Z Cuzca chceme ještě dnes odjet nočním autobusem do Nazcy, ale na nádraží zjistíme, že na dnes je už vyprodáno, případně jsou lístky až příliš drahé. Co nás ale naštve ještě víc, je fakt, že lístky do Limy, kam všechny autobusy pokračují, stojí stejně, ačkoliv je to téměř dvakrát tak daleko. Když se nám nakonec naskytne příležitost koupit lístky se slevou až do Limy od jiného páru čilských cestovatelů, je rozhodnuto. Zítra v poledne odjíždíme rovnou až do Limy, kde budeme následující den ráno.

Dnes už nám tedy zbývá pouze se vrátit do hostelu, kde máme zavazadla a ubytovat se zde ještě na poslední noc.

3. 8. 2011

Během posledního dopoledne v Cuzcu si zajdeme do historického muzea, kde nás v sále věnovaném tradiční peruánské kuchyni pobaví vystavený pekáč s upečeným morčetem. Pečené morče je také hlavní chod na obraze Ježíšovy poslední večeře. 🙂 Morčata jsou tu mimochodem považována za bezvadnou pochoutku a my jsme je ještě neochutnali i proto, že jsou v porovnání s jiným jídlem asi pětkrát dražší.

Naopak návštěva místní galerie moderního umění je naprosto zbytečná a pokud bychom sem nešli, o nic bychom nepřišli…

Blíží se poledne, proto se přesuneme se svými věcmi na autobusové nádraží, kde po nějakém čekání konečně nastupujeme do docela pěkného autobusu. Protože máme místa v první třídě, naše lůžková sedadla jsou dostatečně široká a komfortní. Čeká nás dlouhá cesta – pojedeme až do zítřejšího rána a kolem deváté hodiny bychom měli být v Limě. Během jízdy nás náš hostesák přiměřeně zásobuje jídlem a pitím a také televizní zábavou.

Pokračování v Limě.