Tilcara 29.-31. 5. 2011

29. 5. 2011

V Tilcaře se ubytujeme ve skromném hostelu jen pár metrů od autobusového nádraží. Protože se blíží večer, zajdeme se podívat na náměstí, kde najdeme opět spoustu stánků s prodejci s vlněnými věcmi.

30. 5. 2011

Dnes si nejprve zajdeme do archeologického muzea, kde dříve měli také mumie. Ty z expozic přístupných návštěvníkům ale odstranili a tak vidíme jen keramiku, různé nástroje, látky, obuv a další exponáty nalezené jednak v blízkém okolí ale také i v okolních zemích.

Po obědě vyrazíme vstříc kopci, na kterém bylo dříve rozsáhlé město. Cestou míjíme jeden z luxusnějších místních hotýlků.

U vstupu do archeologického areálu nás příjemně překvapí vstup zdarma (jako každé pondělí). Dle našeho průvodce měl být vstup volný v úterý, ale zřejmě sem většina turistů chodila právě v úterky, tak to provozovatelé areálu změnili. 🙂

V areálu nás jako první zaujme ohrada se stádem lam včetně mláďat, které se teprve učí pořádně chodit.

Touto cestou vystoupáme až na vrchol kopce.

Na kopci a v jeho okolí žilo na 5 tisíc obyvatel v domech podobným těmto.

Dnes už na vrcholku trůní hlavně kaktusy, jak je vidět z výhledu z botanické zahrady.

V botanické zahradě jsou vidět hlavně různé druhy místních kaktusů a travin, ale najdeme zde také exotické evropské rostliny jako třeba pampelišky. 🙂

Večer si na hostelu plánujeme přejezd do Bolívie a naštěstí včas zjišťujeme, že vlak, kterým jsme chtěli jet, zítra nejede. Proto se ještě zítra zastavíme v nedalekém městě Humahuaca.

31. 5. 2011

Ráno si po snídani sbalíme své batohy a naskočíme na autobus, který nás za zhruba 45 minut doveze do Humahuacy.