Vicuña 6.-7. 5. 2011

6. 5. 2011

Zde se nám podaří nalézt pěkné ubytování i s vlastní koupelnou za přijatelnou cenu.

Městečko Vicuňa má v okolí hned několik zajímavostí. Za prvé jsou tu observatoře, ze kterých je možné za jasných nocí pozorovat hvězdnou oblohu bez rušivého světelného šumu typického pro okolí velkých měst. Dalším lákadlem jsou vinice, které jsou rozeseté všude, kde je to jen trochu možné.

7. 5. 2011

Dnes si autobusem vyjedeme do údolí Pisco Elqui, odkud se vydáme na zhruba 18 km procházku údolím směrem na jih do vesnice Horcón.

Údolím většinou projíždí auta, ale teď jsme měli štěstí na tohoto gauče.

Otáčíme se u uměleckého rukodělného tržiště a vracíme se zpět.

Cestou si všímáme plakátů inzerujících zajímavý program na dnešní večer. Do sousední vesnice přijede umělecký soubor tanečníků až z dalekého Ruska. 🙂 To my už jsme ale večer zpět ve Vicuni, kde si fotíme klidné uličky v centru města s nepřehlédnutelnou věží „Bauer“.

8. 5. 2011

Dnes ráno vyrážíme na výstup na kopec „La Virgen“. Odtud máme výhled na kopce v okolí. Po úbočí některých z nich prochází zavlažovací kanály, které prozrazuje pás zeleně. Voda má v této jinak vyprahlé krajině vysokou cenu…

Z výhledu směrem na Vicuňu máme možnost vidět místní fenomén – kolonie stejně vypadajících rodinných domů. Zřejmě si zde investor nechá navrhnout od architekta jeden dům, který pak postaví desetkrát či vícekrát vedle sebe… Výsledek vypadá přinejmenším nudně. 🙁

My se vracíme zpět do uliček Vicuni

a odpoledne přejíždíme zpět do La Sereny, kde v podvečer nastupujeme do autobusu, který nás přes noc odveze do města Mendoza v Argentině.