Blenheim 25.-27. 3. 2011

25. 3. 2011

Trajekt zajíždí na jižním ostrově do přístavu v malém městečku Picton.

My se zde nezdržujeme a hned odjíždíme o 30 kilometrů dál do města Blenheim.

Ve městě Blenheim máme domluvené setkání s Ondrou, Michalovým bývalým kolegou z práce. Dům, ve kterém Ondra bydlí, najdeme jednoduše i díky uvítací ceduli s našimi jmény. Je vidět, že jsme tu správně a jsme již očekáváni :-).

Ondra akorát dokončuje luxusní večeři, která nemá chybu. Skvělá polévka a pak pořádný kus úžasně připraveného hovězího s bramborami – prostě luxus, který jsme si už dlouho nedopřáli.

Večer pak vínem zapíjíme naše setkání ještě společně s Ondrovými dalšími spolubydlícími z Ostravy.

26. 3. 2011

Dnešní noc bylo hezky teplo, takže ani nevadilo, že jsme noc strávili v karavanu bez přívodu elektřiny a tím pádem i bez topení.

Ráno jsme využili zázemí Ondrova domu a pak jsme společně přejeli na pláž v Rangari

a pak ve Whites Bay,

kde zůstaneme až do dalšího rána. Ondrovi spolubydlící si dnes ráno pořídili udici a pokouší se ulovit nějakou velkou rybu, kterou bychom si mohli rovnou usmažit v našem karavanu. Bohužel dnes to nevyšlo, takže oběd je skromnější.

Po setmění pozorujeme krásně jasnou oblohu, na které je vidět tisíce hvězd. Snažíme se najít souhvězdí, která v ČR ani nikde jinde na severní polokouli není možné spatřit. Minimálně souhvězdí Jižní kříž – nejznámější souhvězdí už najdeme spolehlivě. Při pozorování oblohy pouhým okem se zdají všechny hvězdy bílé. Když na ně namíříme ze stativu náš foťák, ukáže se, že jsou pěkně barevné. Například vrchol jižního kříže je pěkně červená hvězdička 🙂

V okolí kempu teče malý potok, u kterého jsou v noci také svítící červíci, které jsme viděli v jeskyních Waitomo. Není jich tu sice tolik, ale společně s oblohou plnou hvězd to dodává tomuto místu krásnou atmosféru.

27. 3. 2011

Dnes ráno se ještě v Blenheimu stavíme pro zásoby jídla (kupodivu se nám plný nákupní vozík vejde do úložných prostor v karavanu) a pak už vyrážíme na další cestu kolem pobřeží směr jih.