Země‎ > ‎Vietnam‎ > ‎

Hanoj

19.1.2011

V 6 hodin ráno přijíždíme do centra Hanoje, odkud se přemísťujeme taxíkem k zamluvenému hotelu. Taxikář má určitě přeřízený taxametr tak, abychom zaplatili dvojnásobek skutečné ceny, ale v tu ranní hodinu nejsme schopni se s ním hádat. Aspoň, že jsme ho včas zarazili, když se snažil vzít to oklikou...

Bohužel zamluvený hotel je zklamání, neschopný recepční, pokoj je sice velký, ale děsně studený, bez jakéhokoliv topení... Zůstaneme zde pouze jednu noc.

Procházíme si blízké okolí hotelu a zjišťujeme ceny půjčení auta. Možnosti půjčit si auto bez řidiče jsou velmi omezené a drahé auto s řidičem si platit taky nechceme.

Ve městě je zima a počasí je pochmurné, takže ani není co fotit. Zajdeme se ohřát do nákupního centra a na kafe s kondenzovaným mlékem :-)

20.1.2011

Před obědem se opět setkáváme s Terezou a Jirkou, dáváme si společně oběd a domlouváme se, že příští dny vyrazíme na dva společné výlety. My pak zajdeme koupit lístky na vlak a oni zajistí program na večer – návštěvu místní baletní premiéry moderního baletu.

Do divadla jdeme oblečení v tom, co máme, což není zrovna stylové. Naštěstí v divadle je také zima, jako všude jinde, takže si všichni diváci nechávají své bundy na sobě... Zvláštní je, že více než polovina diváků jsou cizinci...

Baletní představení se nám líbí, trvá necelou hodinu a poté následuje diskuze s autorem – v cizině slavným Vietnamským baletním mistrem.

Naše cesta pokračuje v zátoce Halong.

25.1.2011

I tentokrát vystupujeme z vlaku velmi brzy – před šestou ráno. Protože jsme během výletu v Sapě stačili všichni onemocnět, ubytujeme se v našem hotelu, kde zůstáváme po celý den.

Už ráno jsme se rozloučili s Terezou a Jirkou, kteří se zítra vrací do ČR.

26.1.2011

Dopoledne jsme stále na hotelu, odpoledne se krátce projdeme po městě. Nafotíme si tento most

který vede na ostrov, na kterém je chrám věnovaný třem historickým postavám vietnamských dějin.

Pak si procházíme po ulicích, kde každá z nich je věnovaná prodeji určitého druhu zboží. Tato konkrétně je plná obuví.

27.1.2011

Dnešní den je velmi podobný tomu předešlému s tím rozdílem, že se procházíme v uličkách, kde jsou po hromadě hračky, kousek dál zase zboží z hedvábí apod.

Comments