Země‎ > ‎Nový Zéland‎ > ‎Severní ostrov‎ > ‎

Wellington

24.3.2011

Kolem šesté hodiny večer přijíždíme do Wellingtonu, kde s přehledem najdeme cestu k našemu českému příteli Pavlovi, který se zde účastní vzdělávacího programu v místní křesťanské komunitě.

Komunita je tu mezinárodní, takže se zde máme možnost seznámit s upovídaným Singapůrcem, který je zvědavý, jak vypadá náš karavan :-), s Němcem, který nám pomáhá naplánovat naši další trasu přes jižní ostrov a dalšími. I když to není plánované, můžeme se zde vyspat v teplé místnosti i se sprchou.

25.3.2011

Ráno se pro zajímavost zúčastníme mše v angličtině a pak už se se všemi rozloučíme. Dopoledne si ještě stihneme vyběhnout na Viktoriinu vyhlídku, ze které je výhled na město, přístav i letiště.

Následně zajíždíme do přístavu, kde po chvilce čekání ve frontě najíždíme na trajekt směr jižní ostrov.. Trajekt je obří loď o výtlaku přes 8000 tun, která uveze cca 400 pasažérů a přes kilometr dlouhou frontu aut :-). Počasí nám vyšlo a tak jsou z lodi pěkné výhledy na přístav

a okolní kopce. Tyto už patří jižnímu ostrovu.

Na lodi odhalujeme další 2 Češky pouze podle přízvuku angličtiny :-). Z odposlechnuté konverzace víme, že jsou to sestřičky z nemocnice, které na rozdíl od lékařů skutečně do zahraničí odešly...

Pokračování na Jižním ostrově v Blenheimu.

19.4.2011

Po příjezdu do Wellingtonu vyjíždíme z trajektu s naším nouzovým osvětlením. Ještě že nejedeme daleko a na cestu nám svítí pouliční světla. Opět míříme navštívit našeho přítele Pavla, u kterého získáme na dvě noci pokoj na přespání a teplé večeře k tomu.

20.4.2011

Ráno odvážíme auto do servisu a mezitím si jdeme projít město.

Projdeme se uličkami s obchody

a vyjedeme si lanovkou na kopec s krásným parkem a botanickou zahradou.

Pak sejdeme zpět do centra a zastavíme se u budovy Parlamentu.

Následuje procházka kolem přístavu a blízkého okolí

a dnešní prohlídku města zakončíme návštěvou muzea TePapa.

Mezitím se dozvíme, že auto máme opravené, takže si ho vyzvedneme a vracíme se zpět do muzea. Muzeum je opravdu krásné, plné zajímavých expozic, kde si můžete např. vyzkoušet na vlastní kůži zemětřesení, nebo si prohlédnout ohromnou oliheň.

21.4.2011

Ráno se rozloučíme s Pavlem a celou zdejší komunitou a protože jsme si v muzeu zdaleka neprošli všechny expozice, i dnes se tam na dopoledne vrátíme. Nakonec se odtud nemůžeme odtrhnout a odcházíme až kolem druhé hodiny odpoledne a autem vyrážíme pryč z Wellingtonu směrem k zhruba 300 km vzdálenému městu Nappier. Dnes ale celou cestu nestihneme a tak zůstáváme v kempu před městem Dannevirke. V kempu, který je zdarma, jsou pouze toalety a když sem přijedeme, jsme tu úplně sami. Asi za další hodinu přijede ještě jedno auto, ale jinak jsme tu docela ztracení.

Comments