Země‎ > ‎Nový Zéland‎ > ‎Severní ostrov‎ > ‎

Napier a okolí

22.4.2011

Ráno se naši sousedé z kempu stačí vypakovat dřív, než se my vůbec vzbudíme. My se zde také nezdržujeme a zamíříme dále do města Hastings, kterým pouze projedeme a zamíříme na vrchol Te Mata.

Autem se dá dojet až úplně na samotný vrchol, což nám přijde sice barbarské, ale času je málo, takže se nedá nic dělat. Kvůli tomu, že je dnes Velký pátek, mají Novozélanďané volno a hodně z nich se vydalo na procházku právě sem. Cestou dokonce potkáme zástup asi 100 Indů, kteří v procesí nesou až na horu dřevěný kříž.

My se nahoře pouze pokocháme krásnými výhledy

a ačkoliv by určitě stálo za to tu podniknout nějaký ten trečík, vracíme se zpět dolů autem a zamíříme do města Napier. Toto město bylo zničeno v roce 1931 silným zemětřesením, takže velká část města musela být postavena znovu. Obyvatelé města si určili, že město postaví v jednotném architektonickém stylu art deco. O tom se sami přesvědčíme, když si procházíme hlavní ulice vylidněného centra, kde jsou dnes zavřené všechny obchody a většina restaurací.

V informacích si zjišťujeme předpověď počasí na další dny pro NP Tongariro, kde by mělo být nejlépe zítra, takže tam musíme dnes dojet.

Comments