Země‎ > ‎Nepál‎ > ‎Langtang trek‎ > ‎

Den 6 – návrat do Lama Hotelu

23.11.2010

Ráno zažíváme šok z počasí, protože to se přes noc radikálně změnilo. Všude je mlha a dokonce začalo i sněžit. Petr si chtěl dnešní pochod okořenit výšlapem na místní vyhlídku, ale za tohoto počasí to nemá smysl. Proto si sbalíme naše věci a vyrážíme zpět cestou dolů. Protože je chladno, využijeme naši zimní výbavu (rukavice, čepice, šály). Aspoň to s sebou nenosíme zbytečně, jak to mohlo v prosluněné Indii vypadat.

Následující fotka už je opět z Langtangu, kde už je jen mlha.

Cestou proti nám prochází další turisté, snad se jim počasí vylepší...

Po cestě se opět potkáváme s Australankou, kterou jsme potkali už před 2 dny. Zajímavé je, že umí velmi dobře česky, protože rok studovala v ČR na střední škole v Trutnově :-). Získáváme na ni kontakt a pokud nám to vyjde, zkusíme ji v Austrálii navštívit.

V osadě Lama Hotel se ubytujeme v nejlepším hotýlku, kde výborně vaří a mají opravdu teplou sprchu. Večer jsme svědky pravidelného rituálu konaného 1x za rok v každém domě, kdy duchovní Láma provede zpěvem za doprovodu bubínku modlitbu a zřejmě odežene na rok všechny zlé duchy. Moc tomu nerozumíme a místní nám to neumí lépe vysvětlit.

Po večeři se ještě dáváme do řeči s párem padesátníků z Anglie, kteří prý také cestovali kolem světa, ale na rozdíl od nás byli na cestě celkem 1,5 roku a svatbu si uspořádali poslední týden na Fiji :-)

Comments