Země‎ > ‎Nepál‎ > ‎Langtang trek‎ > ‎

Den 4 – Z Gompy do Kyanjin Gompy

21.11.2010

Tentokrát v noci zcela jistě mrzlo, dokládá to zmrzlá voda v kbelíku na suchém tureckém záchodě :-), nám to ale nevadilo, využili jsme možnosti si přes spacák přehodit teplé deky.

Opět brzo ráno vyrážíme na pochod, tentokrát už jen my dva a náš společník Petr. Po opětovné armádní prohlídce a přechodu přes lanový most dorážíme do vesnice Langtang. Jak je vidět na následujících fotkách, obloha je opět luxusní.

Po cestě jsou rozesety kamenné zídky, které jsou složené s kamenů popsaných náboženskými texty. Platí pravidlo, že všechny tyto stavby je třeba obcházet zleva nebo v případě kulatých stup po směru hodinových ručiček. Stěny jsou vytvarované tak, že na ně mohou nosiči na chvíli odložit svůj těžký náklad, odpočinout si a pohovořit s ostatními.

Na nejvyšších vrcholcích, které zde mají kolem 7000m n.m., je stálá vrstva sněhu - nepálsky se jtěmto oblastem říká Himal :-), v údolí naštěstí sníh není :-).

Konečně dorážíme do vesničky Kyangin Gompa, kde se na několik dnů ubytujeme.

Tato vesnice je už ve výšce 3800m n.m. a Michala a Petra z překonání výškového rozdílu mírně bolí hlava. Naštěstí to není intenzivní a do rána nás to přešlo. Pokud by ale příznaky neustaly, museli bychom se vrátit a přenocovat v nižších výškách a počkat, než se aklimatizujeme. Výšková nemoc není žádná legrace, na její podcenění se dá umřít...

Comments