Země‎ > ‎Nepál‎ > ‎Langtang trek‎ > ‎

Den 3 – výšlap do Gompy před vesnicí Langtang

20.11.2010

V noci nám už bylo trochu chladno. I když zřejmě nemrzlo, teplota se mohla přiblížit k 5°C a náš pokoj je obyčejná dřevěná stavba, kterou dost profukuje. Proto se při přípravě snídaně vyhříváme u kamen a usrkáváme „Hot Lemon“ (Do horké vody vymačkaný citrón), naše nejoblíbenější pití po celou dobu treku. Po snídani opět vyrážíme směr vesnice Langtang. Po zhruba 2 hodinách cesta vystupuje z lesa a dál už půjdeme hlavně volnou krajinou.

Zasloužený oběd si vybíráme v boudách s názvem Gora Tabela ve výšce zhruba 2900 m n.m. (Naše mapa se v udávání nadmořské výšky s místními nápisy dost často lišila i o více než 100 m).

Odpoledne se nad vrcholky hor tvoří menší oblačnost, jinak nám ale počasí opravdu přeje. Sluníčko nás pěkně zahřívá a protože cesta dál pokračuje po jižním svahu údolí, máme možnost si ho pořádně užít.

Noc přečkáme ve vesničce Gompa v ubytování rodiny průvodce, který nás celou dobu nezávazně doprovázel. Jeho rodiče prý do Nepálu utekli po obsazení Tibetu Čínou, on se už narodil v Nepálu, ale nemá nepálské občanství ani pas...

Comments