Země‎ > ‎Nepál‎ > ‎Langtang trek‎ > ‎

Den 2 – výšlap do Lama Hotelu

19.11.2010

Brzo ráno (v 6h) nás probouzí náš budík k snídani a hned po ní vyrážíme do hor. Ještě ve vesnici nás zastavuje vojenská hlídka, kde se musíme prokázat naším průkazem, který jsme získali v hlavním městě. Poté přejdeme přes lanový most řeku a zahajujeme ranní 3 hodinový výšlap až k „Bamboo Lodge“. Jak je i na mapě vidět, celý trek půjdeme údolím podél řeky. Dnes ještě vede cesta většinu času lesem, takže výhledy nejsou zase až tak exkluzivní. Přesto po více než 10-ti dnech strávených v rušném a špinavém Kathmandu je pro nás čerstvý vzduch a šumění řeky a lesa balzámem na duši. Cestou potkáváme nosiče všelijakého nákladu a musíme obdivovat jejich vytrvalost, s jakou těžký náklad, obvykle svázaný obyčejným lanem a upevněným přes hlavu (nikoliv kolem ramen) do hor pravidelně vynáší. Stejnou cestu využívají také honáci s krávami, které překvapivě snadno zvládají pochod po naší stezce (včetně lanových mostů).

Ačkoliv vede cesta údolím, hodně často musíme vystoupat po kamenných schodech o několik desítek metrů vzhůru, abychom vzápětí zase sestoupali až na úroveň řeky. Celkové překonané převýšení za první den je tak určitě alespoň o 20% větší, než se dá získat porovnáním nadmořské výšky Syabrubesi (1460 m n.m.) a Lama Hotel (2410 m n.m).

Po dobrém obědě pokračujeme zhruba další 4 hodiny až do naší dnešní cílové destinace Lama Hotelu, což je shluk chat poskytujících ubytování a stravu. Ubytování je po krátkém vyjednávání paradoxně zdarma (a to včetně teplé sprchy, což v horách není samozřejmost), platit budeme pouze za stravu, která je zde cca o 20% dražší než v Syabrubesi, kde to bylo zase o cca 15% dražší než v Kathmandu.

Comments