Země‎ > ‎Kolumbie‎ > ‎

Ipiales

5.9.

Naštěstí na kolumbijské straně jde vše hladce, takže brzy můžeme vyhledat mikrobus, který nás odveze až do hraničního města Ipiales na nádraží. Můžeme u něho ještě platit dolary, takže se elegantně vyhneme podvodným směnárníkům na hranicích. Na nádraží je spousta autobusových společností, které mají připraven autobus do města Pasto, kam chceme ještě dnes dojet. Bohužel to má jednu chybu, na autobusovém nádraží není bankomat. Michal proto musí doslova zaběhnout do kilometr vzdáleného centra, kde vybere kolumbijská pesa a pak si už můžeme jízdenky koupit.

O cenu jízdenek na autobusy se v Kolumbii vždy smlouvá. I my nakonec odjíždíme za cenu nižší, než jaká byla ta první, „vyvolávací“.

Naštěstí odjíždíme ještě krátce po šesté večer, takže po hodině a půl bychom měli být ve městě Pasto. Nakonec na nádraží v Pasto přijíždíme až před osmou, protože nás po cestě zdržela policejní kontrola, při které policisté prolezli kompletně celý autobus.

Pokračování v Pastu.


28.9.

I když nám dnešní cesta do Quita zabere skoro celý den, rozhodneme se ho ještě trochu obohatit návštěvou blízkého kostela postaveného na místě, kde se kdysi zjevila panna Marie. Kostel je postavený uprostřed hlubokého kaňonu a oltář tu tvoří právě ona skála, kde se Marie zjevila.

Ke kostelu se z nádraží v Ipiales dostaneme sdíleným taxíkem se dvěma dalšími turisty z Kolumbie. Na místě je kromě kostela spousta stánků se zbožím nejen s náboženskou tematikou. My si pouze rychle nafotíme kostel a blízký vodopád a pak se už raději vracíme zpět k taxíkům, odkud opět odjíždíme se stejnými spolucestujícími zpět na nádraží v Ipiales.

Na nádraží se naobědváme, vyzvedneme si z úschovny velké batohy a minivanem se přesuneme k hraničnímu přechodu. Přechod hranic dnes proběhne velmi hladce, takže za chvíli jsme opět v Ekvádoru.

Pokračování příště...

Comments