Země‎ > ‎Indie‎ > ‎

Orcha

1.11.2010

Do Orchy přijíždíme krátce po osmé hodině ráno a patříme tak mezi první turisty, kteří zahajují prohlídku místních zajímavých paláců a chrámů. První z nich jsou na ostrově odděleného od okolí z jedné strany řekou a z druhé vodním příkopem. Palác Jehangir Mahal nese jméno po vládci, který v roce 1627 Orchu navštívil a právě kvůli jeho návštěvě byl palác postaven. Stavba je to muslimská, čtvercová, symetrická a je možné si jí individuálně prohlédnout od přízemí až do posledního patra. Z interiéru nic nezůstalo, ale výhledy z paláce a jeho exteriéry jsou stále pěkné.

Ve starším hinduistickém paláci Raj Mahal, který stojí hned vedle, jsou v pokojích, které dříve patřily nejoblíbenějším královnám, k vidění překrásné zachovalé indické malby z hinduistické mytologie.


V paláci se dá vylézt až do posledního, pátého patra. Výhledy jsou odtud úžasné, až má člověk závratě z té výšky, kde zábradlí je pouze do výše kolen... Ty stříšky viditelné na fotce obsahovaly dříve olejové lampy, kterými byl palác osvětlen.

Následuje prohlídka chrámu Chaturbhuj, ve kterém se můžeme vnitřními schodišti dostat až na střechu, odkud máme celé město jako na dlani. Zde pro změnu už nejsou zábradlí vůbec žádná :-) Na následující fotce je vidět tento palác vyfocený z pevnosti.


Na tržišti pod námi to hýří všemi barvami.


Moderní chrám Ram Raja jsme bohužel nenavštívili, protože je otevřen pouze ráno a večer, což už nestíháme.

Vynahradili jsme si to návštěvou monumentálních hrobek v jižní části města. Každá budova je postavena pro konkrétního vládce.

Stříšky pro olejové lampy nyní okupují supíci.

V chrámech jsou také k vidění volně poletující papoušci.

Po návštěvě posledního chrámu Lakshmi Narayan se vracíme zpět do Jhansi.

Comments