Země‎ > ‎Indie‎ > ‎

Bhimbetka

29.10.

Na dnešní den jsme si naplánovali výlet do hodinu vzdáleného místa od Bhopalu, kde jsou zachovalé nástěnné malby až 10000 let staré a naleziště je jedno z nejrozsáhlejších na světě. Na místo ale nejede žádná hromadná doprava, proto si na hotelu domlouváme odvoz – auto i s řidičem. Půjčit si auto bez řidiče nebo dokonce motorku tu nejde. Na dotaz, zda si můžeme půjčit motorku nám recepční na hotelu odpovídá: Rikšu, chcete jet rikšou? :-) Auto, které nás veze, je podobné naší Corse, ale má určitě slabší motor. Do indického provozu se větší auto stejně nehodí a rychle se zde taky jezdit nedá... Cestou musíme čekat na železničním přejezdu minimálně 15 minut. Díky tomu máme příležitost vidět, jak zrovna projíždějící nákladní vlak převáží české náklaďáky značky TATRA :-). V Indii jinak jezdí naprostá většina nákladních a část i osobních aut místní značky TATA.

Kresby v areálu jsou ze tří různých období, nejstarší 10000 let staré jsou kresleny červenou a zelenou barvu.

Ty další jsou staré 8000-5000 let. Zachycují různá zvířata, lovce, oslavy, tance v maskách, sporty, války apod.

Kresby z posledního období se vyznačují geometrickými figurami a podobné výtvory produkují potomci původního obyvatelstva dodnes.

Cestou zpátky se stavujeme v obchoďáku, kde Laďku v drogerii zaujaly pleťové hluboce bělící krémy a sluneční krémy s příslibem, že se s nimi nikdo neopálí.

Comments